Sortida Sol web

 DISSABTE 11 – LA PRESENTACIÓ 
12:00h. Campanes al vol, que comença la Festa Major.
19:00h. Cercavila a càrrec de l'Associació Musical Filharmònica Rossellana.
22:30h. Trobada a la Plaça de l'Ajuntament d'autoritats, reines, dames, fadrins i portadors de bandes per a baixar amb la Banda de música fins la carpa.
23:00h. Acte de presentació i proclamació de reines, dames i fadrins de les Festes Majors 2018.
A continuació, Pregó de Festes, a càrrec de Gemma Querol Prades.
00:30h. Ball amb l'orquestra Platea.
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DIUMENGE 12 – HOMENATGE ALS NOSTRES MAJORS I FESTA DE LA FONT DE BAIX 
11:30h. Concentració a la Plaça de l'Ajuntament dels nostres majors, acompanyats per les reines, les dames, els fadrins i la Banda de música.
12:00h. Missa en honor a la gent gran.
En acabar, homenatge al Sr. José Antonio Grau Iranzo i a la Sra. Rosa Verge Ferrer
13:00h. Inauguració de l'exposició "50 vestits de reines" a l'escola municipal.
Acte organitzat per l'Associació de Mestresses de Casa l'Espadella, aprofitant la commemoració dels 50 anys de proclamació de reines i dames.
17:30h. Partit de futbol entre el Traiguera Club de Futbol i el C.E. Rossell.
19:00h. Festa de la Font de Baix amb l'actuació de la Xaranga Estrella Band de Santa Bàrbara, i la cantadora Sílvia Ampolla. També comptarem amb la tradicional actuació del grup de danses de Rossell.
22:30 h. Concentració de les 50 reines a la Plaça de l’Ajuntament.
23:00h. Acte d’homenatge, a la carpa, a les 50 Reines de Festes, organitzat per l'Associació de Mestresses de casa l'Esapadella, l'Ajuntament de Rossell i la Comissió de Festes.
00:30h. Ball amb l'orquestra Atalaia.
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DILLUNS 13 – LES PAELLES 
11:00h. Parc infantil per als més menuts a la carpa.
11:30h. Campionat de bitlles al Pinaret.
12:00h. Concurs de paelles al Pinaret. A les 14h. el jurat tastarà les paelles.
A continuación, dinar de germanor entre tots els participants.
De 18:00h a 20:00h Exposició dels 50 vestits de reines a l'escola.
20:00h. Concert amb l'orquestra Tarantella.
00:30h. Ball amb l'orquestra Tarantella.
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DIMARTS 14 – SOPAR DE SOBAQUILLO 
11:30h. Llançadora d’aigua al carrer de l’Hospital. S’han de portar inflables per a lliscar.
17:00h. Bicicletada popular per a tots els públics.
De 18:00h a 20:00h Exposició dels 50 vestits de reines a l'escola.
19:30h. Muixeranga als carrers de la Vila.
21:00h. Sopar de Sobaquillo i nit blanca a la carpa.
A continuació, concurs de pasdobles per començar la festa amb la discomòbil Building Sound fins la matinada.

 DIMECRES 15 – LA MARE DE DÉU 
11:30h. Cercavila a càrrec de la Banda de música.
12:00h. Ofrena de flors i missa en honor a la Mare de Déu de l'Assumpció. En acabar,
inauguració del carrer de Marina Cardona Muñoz, comare-practicanta.
18:30h. Desfilada de carrosses pels carrers del poble, amenitzada per l'equip de so del Building Sound.
23:00h. Espectacle de màgia X-Treme i, a continuació, actuació del monologuista i presentador de televisió Eugeni Alemany.
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DIJOUS 16 – BALL DEL VERMUT 
12:00h. Ball del Vermut al Pinaret amenitzat pels Veterans de la Banda de música.
17:00h. Gran cursa de barques a rem, a la piscina municipal.
Imaginació al poder, l’únic requisit és que siga de plàstic, que sure i que no supere 1 metre d’ample i 2 de llarg.
De 18:00h a 20:00h Exposició dels 50 vestits de reines a l'escola.
20:00h. Concert amb l'orquestra Diamante.
00:30h. Ball amb l'orquestra Diamante (El show del calvo).
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DIVENDRES 17 – GUINYOT, BOU SERRIL I NIT JOVE 
10:00h. Campionat de guinyot al bar de la piscina.
13:00h. Correguda i prova de bous de la ramaderia Eliseo Adell Fontanet d'Alfara de Carles, al carrer de Cavallers.
De 18:00h a 20:00h Exposició dels 50 vestits de reines a l'escola.
18:00h. Bous a la plaça de la ramaderia Eliseo Adell Fontanet.
19:00h. Prova del bou serril.
22:00h. Bou embolat.
22:30h. Embolada del bou serril adquirit a la ramaderia Sergio Centelles. Nom: Barranquillo.
Durant tot el dia, comptarem amb la presència dels rodadors Edgar Senmarti "Fiti" i David Badal "Badalid" de Benassal.
01:00h. Nit Jove amb l'espectacular muntatge amb camió-escenari del grup Vértigo.
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DISSABTE 18 – BOTIFARRA I BOUS 
10:00h. Campionat de Botifarra al bar Grèvol.
13:00h. Correguda i prova de bous de la ramaderia Germans Príncep, del Lligallo del Gànguil, al carrer de Cavallers.
18:00h. Bous a la plaça de la ramaderia Germans Príncep.
22:00h. Bou embolat.
Durant tot el dia comptarem amb la presència dels rodadors Edgar Senmarti "Fiti", David Badal "Badalid" de Benassal i Javi Vallés de la Vall d'Alba.
00:30h. Ball amb l'orquestra Juniors.
En acabar, discomòbil Building Sound.

 DIUMENGE 19 – BOUS I FI DE FESTES 
13:00h. Correguda i prova de bous de la ramaderia Jaime Pertegaz d'Algímia d'Almonacid al carrer de Cavallers.
18:00h. Bous a la plaça.
Durant tot el dia comptarem amb la presència dels rodadors Edgar Senmarti "Fiti", David Badal "Badalid" de Benassal i Javi Vallés de la Vall d'Alba.
23:30h. Castell de focs d'artifici, a càrrec de la Pirotècnia Tomàs.
00:30h. Ball amb el Trio Davana.
En acabar, discomòbil Building Sound.